Kwas askorbinowy + Paracetamol + Feniramina

Lek o nazwie Fervex

Łagodząca Feniramina

Wzmacniający Kwas Askrobinowy

Przeciwbólowy Parcetamol

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć nie tylko tradycyjny Fervex, ale również Fervex malinowy, Fervex D oraz Fervex Junior, który przeznaczony jest dla najmłodszych pacjentów. Fervex D jest podstawową wersją leku, który w odróżnieniu od pozostałych wariantów nie zawiera w swoim składzie cukru. Jest to doskonała propozycja między innymi dla osób chorujących na cukrzycę. Fervex o smaku malinowym zawiera takie same substancje czynne i ma takie same działanie, jak podstawowa wersja. Jak sama nazwa wskazuje różnica jest jedynie w smaku (zwykły Fervex ma smak cytrynowy). Fervex Junior przeznaczony jest dla dzieci poniżej 6 roku życia. Zwykły Fervex mogą stosować wyłącznie dorośli i dzieci powyżej 15 roku życia.

Fervex to bardzo popularny w Polsce lek

Stosowany jest przede wszystkim do zwalczania przeziębienia i grypy

Co warto wiedzieć?

  • Głównym zadaniem leku Fervex jest zwalczanie mniej lub bardziej dokuczliwych objawów przeziębienia. Mowa tutaj przede wszystkim o gorączce, bólach głowy, gardła, mięśni i stawów. Lek pozwala także szybko pozbyć się dokuczliwego kataru, kichania i łzawienia. W Polsce zarówno zwykłe przeziębienia, jak i grypa są chorobami, które bardzo często występują, dlatego też warto mieć pod ręką saszetki Fervex.

Więcej

Skontaktuj się

Z czego składa się Fervex?

W skład leku Fervex wchodzą trzy główne składniki aktywne. Pierwszym z nich jest paracetamol, który jak powszechnie wiadomo ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Drugim składnikiem aktywnym jest z kolei feniramina, której głównym zadaniem jest zmniejszanie przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa. To właśnie feniramina bardzo skutecznie hamuje odruchy kichania i dokuczliwe łzawienie. Ostatnim składnikiem jest oczywiście witamina C, która z kolei wzmacnia odporność całego organizmu, dzięki czemu znacząco skraca się czas trwania grypy lub przeziębienia.

Jak działa lek?

Fervex wbrew pozorom to bardzo złożony lek, dzięki któremu można pokonać wszystkie objawy przeziębienia i grypy. Wspomniany powyżej Paracetamol to w chwili obecnej jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych środków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Fervex doskonale łagodzi wysoką temperaturę, która występuje praktycznie przy wszystkich infekcjach. Lek ten bardzo szybko udrażnia nos, ułatwi oddychanie i ogranicza łzawienie. Możliwe jest to dzięki błyskawicznej redukcji przekrwienia oraz obrzęków, które pojawiają się na błonach śluzowych.

Jakie są przeciwwskazania?

Fervex nie powinien być stosowany u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek składnik aktywny leku. Nie jest to najlepszy preparat także dla osób z ciężką niewydolnością wątroby i nerek oraz jaskry z zamkniętym kątem przesączenia. Uważać muszą także osoby z przerostem prostaty, nietolerancji fruktozy oraz pacjenci, którzy zmagają się z zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Warto wspomnieć również i o tym, że z leku tego nie mogą korzystać także te osoby, które przyjmują inne preparaty zawierające w swoim składzie paracetamol.

Konsultacje medyczne

Dr Abbey Smith
Dr Ben Carpio
Dr Louisa Westwood
Dr Mark Sebastian

Subskrybuj